+48 512 730 906 kontakt@css-create.pl ENG

Blog: Google Chrome będzie przypinał "łatkę wstydu" witrynom, które ładują się zbyt wolno.

Technologia css-create · 01 GRU 2019

Google ogłosiło na szczycie programistów Chrome, że jego własna przeglądarka internetowa może wkrótce być w stanie zidentyfikować strony internetowe, których ładowanie zajmuje zbyt wiele czasu. Ponadto przeglądarka będzie mogła „nazwać i zawstydzić” wspomniane witryny, oznaczając ją tak zwaną "łatką wstydu".

Google na razie sam przyznaje, że nie jest pewien, w jaki sposób będzie oznaczać powolne witryny – zapowiada przeróżne eksperymenty, m.in. zaproponował, aby powolna strona internetowa została oznaczona jako znak ostrzegawczy „Ładowanie” wraz z tekstem „Zwykle ładuje się powoli”. Z drugiej strony, szybkie strony internetowe mogą mieć zielony pasek postępu wskazujący, że prędkość ładowania jest szybka. Informacje zostały przekazane w trakcie Chrome Dev Summit. Nie wiadomo jednak, kiedy Google planuje wprowadzić we własnej przeglądarce taką nowość. Takich szczegółów nie ujawniono. Zanim to jednak nastąpi, to firma zapewne będzie chciała uzyskać opinie od deweloperów. Dopiero na tej podstawie zdecyduje o finalnej postaci ekranu z informacją.

Szybkość wczytywania elementów danej witryny można sprawdzić na stronie PageSpeed Insgights Jest to narzędzie, które mierzy wydajność stron internetowych. Bada ono każdą stronę dwukrotnie: pod kątem urządzeń mobilnych (mobile) i pod kątem „zwykłych” komputerów (desktop). Wynik obu tych testów jest przedstawiany na 100-punktowej skali.

Stalowa Wola ul. Targowa 14
Nowy Targ ul. Podtatrzańska
+48 512-730-906
kontakt@css-create.pl
Agencja Interaktywna
CSS-CREATE Kacper Rozesłaniec

Szybkie Menu: